ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

آنچه در این مقاله خواهید دید نمایش

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ که در نمایشگر نشان می دهد ، برای عیب یابی بسیار مفید است. اما برای اینکه آنها مفید باشند، باید بدانید که هر کد خطا مخفف چیست. اینجاست که ما وارد می شویم! اگر ماشین لباسشویی سامسونگ دارید، این کدهای خطایی است که ممکن است با آنها روبرو شوید و  باید بدانید معنی آنها چیست. در صورتیکه با تعمیرات ماشین لباسشویی آشنایی کامل ندارید بهتر است با یک تعمیرکار ماشین لباسشویی سامسونگ مشورت نمایید.

تشخیص کدهای خطای ماشین لباسشویی سامسونگ

اول ایمنی! لطفاً قبل از شروع هر تعمیری مطمئن شوید که دستگاه خود را خاموش کرده اید و آن را از برق جدا کرده اید.

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ که در نمایشگر نشان می دهد ، برای عیب یابی بسیار مفید است. اما برای اینکه آنها مفید باشند، باید بدانید که هر کد خطا مخفف چیست. اینجاست که ما وارد می شویم! اگر ماشین لباسشویی سامسونگ دارید، این کدهای خطایی است که ممکن است با آنها روبرو شوید و  باید بدانید معنی آنها چیست.

تشخیص کدهای خطای ماشین لباسشویی سامسونگ

اول ایمنی! لطفاً قبل از شروع هر تعمیری مطمئن شوید که دستگاه خود را خاموش کرده اید و آن را از برق جدا کرده اید.

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور E2 در ماشین لباسشویی سامسونگ؛ علامت مشکل عدم تخلیه آب

یکی از مشکلاتی که دارندگان ماشین لباسشویی‌های سامسونگ نسبتا قدیمی با آن مواجه می‌شوند، نمایش ارور E2 است. این ارور به معنای عدم امکان تخلیه آب است که دلایل متعددی دارد و تمام آن‌ها باید به نوبت بررسی شوند. بررسی سلامت قطعات مختلف ماشین لباسشویی یک امر کاملا تخصصی است و تنها باید توسط کارشناسان مجاز نمایندگی‌های سامسونگ انجام شود. اگر به دنبال عیب‌یابی ارور E2 در ماشین لباسشویی سامسونگ و رفع آن هستید، در این مطلب با ما همراه باشید.

 • خرابی پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی
 • گرفتگی فیلتر خروجی آب
 • مسدود بودن لوله خروجی آب

رفع مشکل ارور E2 در ماشین لباسشویی سامسونگ؛ کاری تخصصی

مشکل نمایش ارور E2 در ماشین لباسشویی سامسونگ یک مشکل تخصصی است که در مواقعی شاید خودتان بتوانید آن را تعمیر کنید. اما در مواردی مانند بررسی پمپ تخلیه حتما باید یک کارشناس از نمایندگی های تعمیرات و خدمات پس از فروش مانند نمایندگی تعمیرات سامسونگ دیبا پشتیبان اقدام به بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی کند. لازم به ذکر است که اگر ماشین لباسشویی‌های سامسونگ توسط افراد غیر مجاز بررسی و تعمیر شوند، دیگر شامل گارانتی نخواهند شد.

ارور 5E یا ارور SE لباسشویی سامسونگ – مشکلات تخلیه

اگر دستگاه شما در تخلیه آب مشکل داشته باشد، این خطا رخ می دهد. دوباره دستگاه را راه اندازی کنید . اگر باز هم موفقیت آمیز نبود، ممکن است در جایی در لوله های تخلیه انسداد ایجاد شده باشد که ناشی از:

 • سکه یا سایر محتویات جیب شما که در فیلتر گیر می کند – باید محتویات تخلیه شود تا دستگاه بتواند دوباره آزادانه تخلیه شود.
 • اگر دستگاه شما مستقیماً به لوله های زیر سینک وصل شده باشد، ممکن است رسوبات چربی در لوله تخلیه ایجاد شود که مانع از تخلیه آب می شود. اگر به تازگی خانه را نقل مکان کرده‌اید و دستگاه شما تخلیه نمی کند، باید بررسی کنید که  لوله تخلیه له نشده باشد.
 • گرفتگی لوله زیر دیگ لباسشویی ناشی از جوراب یا لباس کوچک دیگر.
 • پمپ تخلیه – اگر فیلتر نتواند زباله های شناور در دستگاه شما را بگیرد، ممکن است در پمپ گیر کرده باشد. در صورت امکان پمپ را تمیز کنید، اگر نه پمپ معیوب است.

ارور 4E لباسشویی سامسونگ – آب کافی وارد دستگاه نمی شود

دستگاه شما در آبگیری مشکل دارد. یک بار دیگر راه اندازی کنید تا برنامه از سرگیری شود، اما اگر این کار ناموفق بود، می توانید مراحل زیر را امتحان کنید:

 • بررسی کنید که شلنگ ورودی آب متصل باشد و خمیده یا له نشده باشد
 • بررسی کنید منبع ورودی آب فشار کافی داشته باشد و لوله ها یخ زده گی یا گرفتگی نباشند

ارور dE یا DC لباسشویی سامسونگ – درب باز

ماشین لباسشویی فکر می کند درب به درستی بسته نشده است. این ممکن است به این دلیل باشد که درب به درستی بسته نشده است یا قفل درب آسیب دیده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. همچنین ارزش بررسی دارد:

 • درب دستگاه را تست کنید که بسته باشد
 • سیم کشی قفل درب
 • مکانیسم قفل درب
ارور DE لباسشویی سامسونگ

ارور UE لباسشویی سامسونگ – بار نامتعادل

اگر بار لباسشویی شما نامتعادل باشد، ممکن است ماشین شما برای جلوگیری از آسیب از برنامه خشک کن جلوگیری می کند . بار نامتعادل زمانی اتفاق می‌افتد که لباس‌های شسته‌شده در بسته‌های بسته‌بندی شوند (مثلاً در یک لحاف) یا بار شامل فقط یک کالای سنگین باشد. آبکشی کنید و شستشو را تمام کنید، اقلام را جدا کنید، در صورت لزوم کالای سنگین را بردارید و دوباره سعی کنید بار را بچرخانید. برای جلوگیری از بارهای نامتعادل در آینده:

 • وسایل سنگین (شلوار جین، حوله و غیره) کافی را بشویید تا دستگاه به طور یکنواخت در اطراف درام پخش شود.
 • روکش های لحاف را ببندید
 • از بارگذاری بیش از حد دستگاه خودداری کنید زیرا اگر بیش از حد پر است، نمی تواند لباس ها را به طور یکنواخت در اطراف درام تغییر مکان دهد.

ارور 3E لباسشویی سامسونگ – تاکو موتور معیوب

موتور تاکو سرعت موتور ماشین لباسشویی را تشخیص می دهد. این خطا می تواند ناشی از معیوب بودن تاکو موتور یا خطای برد مدار (PCB) باشد. موتور، موتور تاکو و ماژول کنترل اصلی و همچنین اتصالات آنها نیاز به بررسی دارند.

ارور bE لباسشویی سامسونگ – خطای کوتاه تریاک موتور

موتور یا ماژول کنترل اصلی ممکن است دارای یک اتصال کوتاه باشد که باعث ایجاد این کد خطا می شود.

ارور OE لباسشویی سامسونگ – آب بیش از حد در دستگاه

در واقع می‌تواند به دلیل کف کردن بیش از حد مواد شوینده باشد که این سنسور خطا را از بین می‌برد که یا در اثر بارگذاری بیش از حد دستگاه یا اضافه کردن مقدار زیادی مواد شوینده ایجاد می‌شود. اگر مقدار زیادی آب یا کف در درام قابل مشاهده نیست، سنسورهای سطح آب و فشار آب و همچنین اتصالات و سیم کشی به آنها را بررسی کنید. اگر دستگاه به طور خودکار تخلیه نشده است، آن را تخلیه کنید. این عیب همچنین می تواند به دلیل مسدود شدن محفظه هوا، کنترل کننده اصلی الکترونیکی یا خود سوئیچ فشار باشد.

ارور LE لباسشویی سامسونگ – نشت آب

این خطا به این معنی است که دستگاه شما نشت آب را تشخیص داده است. دستگاه را بررسی کنید تا منبع نشتی را شناسایی کنید.

ارور HE لباسشویی سامسونگ – خطای گرمایش آب

این خطا از مشکل گرمایش آب است. آب یا خیلی گرم (HE1) یا خیلی سرد (HE2) است. سنسور دما، ترمیستور یا عنصر گرمایش ممکن است معیوب باشد. ماشین شما باید خاموش و دوباره روشن شود تا آن را بازنشانی کنید و علت عیب را بررسی کنید.

ارور tE لباسشویی سامسونگ – خطای سنسور گرمایش

سنسور گرمایش آب در اینجا معیوب شناخته شده است، اما این خطا می تواند ناشی از المنت گرمایش، اتصالات و سیم کشی به المنت یا ترمیستور و همچنین خود سنسور دما باشد. همانطور که در بالا ذکر شد، برای تنظیم مجدد باید دستگاه را خاموش و روشن کنید.

اگر مشکل از بخاری یا سنسور است .

ارور IE ماشین لباسشویی سامسونگ – خطای سنسور سطح آب

یک خطای سنسور دیگر، این بار با سنسور سطح آب. دستگاه شما آب را تخلیه می کند و سپس پمپ تخلیه را خاموش می کند. ممکن است شیلنگ فشار سنسور سطح آب، خود سنسور و اتصالات آن یا کنترل کننده الکترونیکی اصلی در ریشه مشکل وجود داشته باشد.

ارور CE لباسشویی سامسونگ – دمای غیر عادی آب

اگر دمای آب غیرعادی باشد، بلافاصله از دستگاه شما تخلیه می شود. بررسی کنید که لوله(های) پرکننده به درستی وصل شده باشد. اگر چنین است این خطا به احتمال زیاد ناشی از ترمیستور یا اتصالات آن است.

در صورتیکه  ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ  شما را کلافه کرده است و یا جهت تعمیرماشین لباسشویی خود نیاز به تکنسین مجرب دارید با ما تماس بگیرید.
نوشتهٔ پیشین
ارور چشمک زن ماشین لباسشویی ال جی
نوشتهٔ بعدی
ارورهای یخچال  فریزر ال جی

در صورت نیاز به سرویسکار کافیه روی کلید زیر کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز ثبت نمایید.

اصفهان خیابان شهیدان غربی بین کوچه 37 و 39

3 دیدگاه. پیغام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.