ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

ارورهای ماشین ظرفشویی بوش که معمولاً با یک E و یک عدد دو رقمی نمایش داده می شود، اشکالاتی است که برد کنترل ماشین ظرفشویی تشخیص داده است و باید برطرف شود. کد خطا به شما ایده خوبی از مشکل و قطعاتی که باید بررسی نمایید ، می دهد، اما همیشه کاملا مطمئن و کامل نیست ، بنابراین ممکن است نیاز به عیب یابی باشد. پس با یک سرویسکار مجرب تماس بگیرید.

ارورهای ماشین لباسشویی بوش

مشاوره بوش

کد خطای ماشین ظرفشویی بوش E01، E02، E03، E04، یا E05، به خرابی ماژول برق اشاره دارد، یعنی مشکلی در برد کنترل که نیاز به توجه متخصص دارد. بوش توصیه می کند برای رفع مشکل با یک سرویس کار با تجربه تماس بگیرید.

کد خطا E01

خرابی مدار پمپ یا مشکل گرمایش

کد خطای E01 معمولاً به خرابی مدار کنترل پمپ در برد کنترل اصلی اشاره دارد. در برخی از مدل‌ها، این مشکل می‌تواند باعث کمبود آب در ماشین ظرفشویی شود که باعث توقف کارکرد بخاری و ایجاد کد خطا می‌شود.

کد خطا E02 ظرفشویی بوش

خرابی رله بخاری یا مشکل گرمایش

کد خطای E02 نشان می دهد که رله بخاری روی برد کنترل ایراد دارد. در برخی از مدل ها، خطا می تواند ناشی از معیوب بودن سنسور دما یا ترمیستور باشد.

اگر نمی خواهید برای یک تکنسین بوش هزینه ای بپردازید، می توانید سنسور دما یا ترمیستور را تعویض کنید تا ببینید آیا کد خطا را برطرف می کند یا خیر. تعویض برد کنترل نیز یک گزینه است.

کد خطا E03

خرابی رله گرمکن کمکی یا خرابی شیر ورودی آب
کد خطا E03 به احتمال زیاد به خطای رله گرمکن کمکی در برد کنترل اصلی اشاره دارد. با این حال، در برخی از مدل ها، ممکن است نشان دهنده این باشد که شیر ورودی آب نیاز به تعویض دارد زیرا ماشین ظرفشویی نمی تواند از آب پر شود.

اگر ماشین ظرفشویی از آب پر نمی شود، می توانید قبل از تماس با تکنسین بوش برای تعمیر یا تعویض برد کنترل، شیر ورودی آب را تعویض کنید.

کد خطا E04

خطای گرمایش یا مشکل آب
کد خطای E04 معمولاً به یک مشکل گرمایش اشاره دارد که تشخیص آن دشوار است و به یک تکنسین آموزش دیده بوش نیاز دارد. در برخی از مدل‌ها، ممکن است نشان‌دهنده گرفتگی بازوی اسپری باشد و نیاز به تمیز کردن داشته باشد یا حسگر جریان آب باید تعویض شود.

کد خطا E05

خطا در سطح آب مخزن
ارور E05 مشابه ارور E04 است و به وجود مشکل در گرم شدن آب و یا پر نشدن مخزن از آب به مقدار مورد نیاز اشاره دارد. خرابی برد، شیربرقی و برخی از سنسورهای ماشین ظرفشویی از مهم‌ترین دلایل بروز این مشکل هستند.

کد خطا E06

خرابی مکانیزم درب یا خطای سنسور آبی
بسته به مدل شما، ممکن است درب ماشین ظرفشویی به درستی بسته نشود یا سنسور aqua ایراد داشته باشد. خرابی مکانیزم درب به احتمال زیاد، اما متأسفانه، دسترسی به سنسور دشوار است، و تشخیص خرابی مکانیزم درب می تواند دشوار باشد.

سنسور آبی (که سنسور کدورت نیز نامیده می شود) کیفیت آب را کنترل می کند، مانند تمیز یا کثیف بودن آب. بررسی سنسور آبی نیاز به از بین بردن ماشین ظرفشویی دارد تا سنسور روی پمپ گردش خون قرار گیرد.

اگر درب بسته و قفل می‌شود، ممکن است سوئیچ سنسوری که درب را کنترل می‌کند معیوب باشد و نیاز به تعویض داشته باشد، یا برد کنترل اصلی ممکن است ایرادی داشته باشد که برای عیب‌یابی و رفع آن نیاز به تکنسین بوش دارد.

کد خطا E07

خطای خشک شدن
فن خشک کن یا سیم کشی از برد کنترل به فن خشک کن باید بررسی شود و احتمالاً تعویض شود.

کد خطا E08

کم شدن ناگهای آب
سطح آب به طور غیرمنتظره ای در طول چرخه کاهش یافت. ظروف واژگون و جمع‌آوری آب یا مشکل تامین آب را بررسی کنید.

کد خطا E09

خطای گرمایش
برد کنترل اصلی ممکن است خرابی رله هیتر داشته باشد یا المنت معیوب باشد. مقاومت المنت را می توان با یک مولتی متر بررسی کرد تا مشخص شود که آیا از کار افتاده است یا خیر. یک تکنسین آموزش دیده باید برد کنترل را بررسی کند.

هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش

کدهای خطا E10 و E12

گرمایش آهسته
آبگرمکن ممکن است تحت تأثیر رسوب آهک بیش از حد قرار گیرد یا ممکن است معیوب باشد. تمیز کردن عمیق و رسوب زدایی ماشین ظرفشویی ممکن است مشکل را حل کند یا ممکن است نیاز به تعویض بخاری داشته باشد.

کد خطا E11

خرابی ترمیستور یا سنسور دما
مقاومت ترمیستور (ادغام شده در پمپ حرارتی در مدل‌های جدیدتر) یا NTC (حسگر دما) باید برای تشخیص مشکل بررسی شود (برای مقاومت مورد نیاز به برگه فنی مراجعه کنید).

کد خطا E13

دمای آب خیلی گرم است
بررسی کنید که ماشین ظرفشویی آب سرد می شود و سنسور دما ایراد ندارد (مقاومت سنسور را با مولتی متر بررسی کنید).

کد خطا E14

خطای ورودی آب
دبی سنج ماشین ظرفشویی (که به آن سوئیچ نی نیز می گویند) ورود آب به ماشین ظرفشویی را تشخیص نمی دهد. شایع ترین علت معیوب بودن دبی متر است. دبی سنج روی مبدل حرارتی قرار دارد و می توان نسبتاً به راحتی آن را جدا کرد و برای رفع کد خطا جایگزین کرد.

کد خطا E15

ماشین ظرفشویی نشتی دارد
ابتدا مشخص کنید که آیا می توانید ببینید که نشتی از کجا می آید یا خیر. اگر ظاهراً ماشین ظرفشویی نشتی ندارد، ممکن است سنسور سیل در ظرف تخلیه زیر وان معیوب باشد. در غیر این صورت ممکن است شلنگ شل شده باشد یا واشر یا بازوی اسپری آسیب دیده باشد.

کد خطا E16

خطای ورودی آب
ماشین ظرفشویی در حالی که نباید پر از آب می شود. شیر ورودی آب را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.

کدهای خطا E17 و E18

آب کافی موجود نیست
کد خطای E17 به این معنی است که ماشین ظرفشویی با آب پر نمی شود. بررسی کنید که خط تامین آب روشن باشد و پیچ خورده نباشد. اگر مشکل باقی ماند، شیر ورودی آب را تعویض کنید.

ارورهای  E19, E20, E21 ماشین ظرفشویی بوش

مشکل گرمایش

در ماشین های ظرفشویی نسل جدید بوش و زیمنس از هیتر داخل جت پمپ استفاده شده که به آن پمپ حرارتی هم می گویند.
پمپ حرارتی (E20، E21) و مبدل حرارتی (E19) را برای ایراد بررسی کنید.

کد خطا E22

فیلتر مسدود شده است
فیلتر ماشین ظرفشویی نیاز به تخلیه و تمیز کردن زباله دارد.

کدهای خطا E23، E24، E25 ماشین ظرفشویی بوش و زیمنس

خرابی پمپ تخلیه یا گرفتگی شلنگ تخلیه
اگر می‌شنوید که پمپ تخلیه بدون مشکل کار می‌کند، بررسی کنید که شلنگ تخلیه مسدود نشده باشد. پمپ تخلیه را می توان از نظر خرابی مکانیکی بازرسی کرد یا از نظر خرابی الکتریکی با آزمایش تداوم مولتی متر آزمایش کرد.

کدهای خطای کمتر دیده شده در ماشین ظرفشویی بوش و زیمنس
E26: خطای موتور دیورتر (شیر دیورتر را بررسی کنید)
E27: خطای کمبود ولتاژ (ولتاژ برق را بررسی کنید)
E28: خطای سنسور Aqua (کد خطا E06 را در بالا ببینید)
E29: خطای ولتاژ پایین شبکه (ولتاژ برق را بررسی کنید)
E30: ولتاژ خیلی زیاد است (مطمئن شوید که ولتاژ کمتر از 240 ولت باشد)
این راهنما برای اکثر ماشین های ظرفشویی بوش از جمله مدل های زیر کاربرد دارد:
GM926710, SHE43P25UC/64, SHE45M05UC/50, SHE45M05UC/50, SHE45M06UC/50, SHE45M06UC/50, SHE4AP06UC/06, SHE4AP06UC/06, SHE4AP06UCHEC/51,SHE4AP06UC/51 4، SHE55M16UC/64، SHE55M16UC/64، SHE58C05UC/48، SHI4302، SHI4306، SHI6802، SHI6805، SHI6806، SHU9915UC/11 ، SHX43C05UC/46، SHX45M05UC/50

نوشتهٔ پیشین
ارور ماشین لباسشویی بوش
نوشتهٔ بعدی
ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما + راه حل ایراد

در صورت نیاز به سرویسکار کافیه روی کلید زیر کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز ثبت نمایید.

اصفهان خیابان شهیدان غربی بین کوچه 37 و 39

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.