ارور DE ماشین لباسشویی پاکشوما+ 4 علت

ارور DE ماشین لباسشویی پاکشوما به معنای خطای درب است. این ارور یکی از رایج‌ترین خطاها در ماشین لباسشویی است و زمانی ظاهر می‌گردد که درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نیست. در این حالت، ماشین لباسشویی، شروع به کار نمی‌کند زیرا از ایمنی درب مطمئن نیست. در این مقاله به دلایل خطای DE، نحوه رفع آن و نحوه جلوگیری از وقوع آن در وهله اول خواهیم پرداخت. در مرحله در صورت نیاز به یک تعمیرکار ماشین لباسشویی پاکشوما در اصفهان می‌توانید روی پارس سرویس حساب کنید.

ارور DE ماشین لباسشویی پاکشوما

خطای DE چیست؟

خطای DE مخفف «Door Error / خطای درب» است. زمانی ظاهر می‌گردد که درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نباشد. وقتی ماشین لباسشویی تشخیص داد که درب باز است، برنامه شستشو را شروع نمی‌کند.

شایع ترین دلایل خطای DE ماشین لباسشویی پاکشوما عبارتند از:

  • درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نیست.  این شایع ترین علت خطای DE است. مطمئن شوید که درب کاملا بسته است و هیچ جسمی مانع بسته شدن درب نیست.
  • میکروسوئیچ درب معیوب است. این قطعه یک کلید کوچک است که بسته شدن درب را به ماشین لباسشویی اطلاع می‌دهد. اگر سوئیچ درب معیوب باشد، سیگنال صحیح را به ماشین لباسشویی ارسال نمی‌کند و باعث می شود که خطای DE ظاهر شود.
  • زبانه یا دستگیره درب معیوب است. زبانه و دستگیره درب وظیفه بسته نگه داشتن درب را بر عهده دارد. اگر قفل یا دستگیره معیوب باشد، نمی‌تواند درب را به درستی بسته نگه دارد و باعث نمایان شدن خطای DE شود.
  • برد الکترونیکی معیوب است. برد الکترونیکی مغز ماشین لباسشویی است. اگر برد الکترونیکی معیوب باشد، نمی‌تواند بسته بودن درب را تشخیص دهد و باعث نمایان شدن خطای DE شود.

چگونه از خطای DE جلوگیری کنیم

برای جلوگیری از بروز خطای DE در وهله اول، مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی همیشه به درستی بسته است. همچنین میکروسوئیچ درب، قفل درب و دستگیره را برای هر گونه علائم فرسایش یا آسیب بررسی کنید. در صورت مشاهده هر گونه آسیب، قطعه آسیب دیده را در اسرع وقت تعویض کنید.

راه حل ایراد ارور DE لباسشویی پاکشوما

  • برای رفع ارور DE، باید ابتدا مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نیست. اگر درب بسته است، باید میکروسوئیچ درب، زبانه یا دستگیره درب و برد الکترونیکی را بررسی کنید.
  • جهت بررسی میکروسوئیچ درب، باید آن را از ماشین لباسشویی جدا کرده و با یک مولتی متر آزمایش کنید. اگر میکروسوئیچ درب سالم است، باید زبانه یا دستگیره درب را بررسی کنید. اگر زبانه یا دستگیره درب سالم است، باید برد الکترونیکی را بررسی کنید.
  • اگر برد الکترونیکی معیوب است، باید با تعمیرکار مجرب ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

برای آشنایی با قطعات لباسشویی می‌توانید مقاله قطعات ماشین لباسشویی را بخوانید.

اطلاعات تکمیلی

اگر عیب یابی یا تعمیر ارور DE برای شما راحت نیست، می‌توانید ماشین لباسشویی را به مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی پاکشوما بسپارید. یک تکنسین قادر است علت خطا را تشخیص داده و آن را سریع و آسان برطرف کند.

نتیجه گیری

خطای DE در ماشین لباسشویی پاکشوما می تواند یک مشکل خسته کننده باشد، اما معمولاً رفع آن آسان است. با رعایت دستورالعمل‌های این مقاله می‌توانید به سرعت و به راحتی خطای DE را تشخیص داده و رفع کنید.

نوشتهٔ پیشین
ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما + راه حل ایراد

در صورت نیاز به سرویسکار کافیه روی کلید زیر کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز ثبت نمایید.

اصفهان خیابان شهیدان غربی بین کوچه 37 و 39

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.