نحوه استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی
نحوه استفاده از ماشین لباسشویی

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی

بایدها و نبایدها

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی خود را برای بهترین نتیجه با راهنمای بایدها و نبایدها بیابید. استفاده از ماشین لباسشویی با این نکات مفید ساده است!
فکر می کنید استفاده از ماشین لباسشویی آسان است؟ نه همیشه! اطمینان از نحوه استفاده از ماشین لباسشویی برای اطمینان از اینکه لباس های شما هر بار تازه و تمیز می شوند، مهم است.

بنابراین، چه به‌ تازگی یک ماشین جدید خریده‌ اید یا به دنبال نکاتی در مورد اینکه چگونه می‌توانید بیشترین بهره را از ماشین لباسشویی خود ببرید، راهنمای نهایی خود در مورد بایدها و نبایدهای استفاده از ماشین لباسشویی را بخوانید.

ماشین لباسشویی: چگونه از ماشین لباسشویی خود برای بهترین نتیجه استفاده کنید

 

گرفتن بهترین نتایج

1. رنگ ها را جدا کرده و لکه ها را از قبل درمان کنید
لباس ها رو جدا کنید
لباس ها رو جدا کنید

جدا کردن لباس ها بر اساس رنگ به جلوگیری از هر گونه فاجعه رنگی کمک می کند، بنابراین شستشوهای هفتگی خود را به چهار دسته تقسیم کنید: سفید، روشن، تیره و ظریف. هنگامی که به اندازه کافی یک دسته برای قرار دادن آن در دستگاه دارید، لباس ها را برای لکه بررسی کنید. قبل از قرار دادن آنها در ماشین لباسشویی، آنها را با کمی پرسیل کوچک و قدرتمند از قبل درمان کنید تا بعداً مجبور به شستشوی مجدد نشوید.

2. برچسب های مراقبت از لباس را بررسی کنید
برچسب لباس را بررسی کنید
برچسب لباس را بررسی کنید

قبل از اینکه لباس های خود را در ماشین لباسشویی بیرون بیاورید، همیشه برچسب های مراقبت از دستورالعمل های شستشو را بررسی کنید. اینها دستورالعمل هایی را در مورد چرخه شستشوی مناسب و دمای تنظیم می دهد.

3. مواد ظریف را در کیسه های لباسشویی قرار دهید
کیسه ماشین لباسشویی
کیسه ماشین لباسشویی

ایده خوبی است که وسایل ظریف مانند لباس زیر، جوراب شلواری، حریر و لباس زیر را در کیسه های لباسشویی قرار دهید تا از گیر افتادن آنها محافظت شود. اگر کیسه لباسشویی ندارید، از روبالشی استفاده کنید!

4. مواد شوینده را در جای مناسب قرار دهید
محل مواد شوینده در ماشین لباسشویی
محل مواد شوینده در ماشین لباسشویی

همیشه بسته بندی مواد شوینده خود را بخوانید تا نحوه اندازه گیری و استفاده از آن محصول خاص را بیاموزید. به عنوان یک قاعده کلی، می توانید از این دستورالعمل ها استفاده کنید:

مواد شوینده مایع را با استفاده از درپوش اندازه گیری یا توپ دوز اندازه گیری کنید و کل توپ را بعد از لباس در درام ماشین لباسشویی خود قرار دهید.
پودرهای لباسشویی را با استفاده از اسکوپ اندازه گیری کنید و در محفظه صحیح کشوی مواد شوینده بریزید (برای این کار دفترچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید).
طبق دستورالعمل دستگاه خود، قرص های لباسشویی را قبل از لباس به کشوی مواد شوینده یا درام ماشین لباسشویی اضافه کنید.
درست مانند قرص های ماشین لباسشویی، نحوه استفاده از کپسول های لباسشویی آسان و ساده است. قبل از لباست یکی را داخل درام بنداز و برو!

  • بخش یک جاپودری محل ریختن پودر پیش شستشو و مربوط به برای شستشوی مقدماتی است. این قسمت با علامت | مشخص می‌شود.
  • بخش دو جاپودری محل ریختن پودر شستشوی اصلی و مربوط به شستشوی اصلی است. این قسمت در دستگاه‌ها با علامت || مشخص می‌شود.
  • قسمت سه جاپودری محل ریختن نرم کننده در ماشین لباسشویی است. این قسمت با علامت * مشخص می‌شود.
  • بخش چهارم جاپودری لباسشویی که در برخی مدل‌ها وجود دارد، برای اضافه کردن مواد رنگی است.

نکته: مقدار پودر موردنیاز برای شستشوی مقدماتی نصف پودر لازم برای شستشوی اصلی است.

5. درب ماشین لباسشویی خود را پس از استفاده باز بگذارید
درب لباسشویی
درب ماشین لباسشویی الکترولوکس

بعد از شستشو و بیرون آوردن لباس ها درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید . که هوا خارج شود و به جلوگیری از رشد کپک کمک کند – بنابراین دیگر بوی بد در آشپزخانه باقی نمی ماند.

6. ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید
دستگاه را نظافت کنید
لباسشویی را تمیز کنید

تمیز کردن منظم بخش مهمی از دانستن نحوه استفاده از ماشین‌های لباسشویی است، به هر حال، ماشین لباسشویی شما نمی‌تواند کار خود را به نحو احسن انجام دهد اگر خودش تمیز نشود! ماشین لباسشویی را روی چرخه گرم قرار دهید و یک فنجان سرکه سفید اضافه کنید تا دستگاه ضد عفونی شود و به از بین بردن بو کمک کند. راهنمای ما در مورد نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی بدبو توصیه های بیشتری دارد.

نبایدها – اجتناب از اشتباهات رایج

1. دستگاه خود را بیش از حد بارگذاری نکنید

لباس‌هایی که در ماشین لباس‌شویی جمع شده‌اند، نمی‌توانند به اندازه کافی برای تمیز کردن مناسب حرکت کنند، بنابراین ممکن است مجبور شوید دوباره آن‌ها را بشویید! به همین ترتیب، بارهای کوچک را با استفاده از چرخه بار بزرگ نشویید – این کار باعث مصرف غیرضروری آب و انرژی می شود.

2. چیزی را در جیب نگذارید

قبل از قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی، تمام جیب های آن را بررسی نمایید . و وسایلی مانند دستمال یا اسباب بازی های پلاستیکی را از داخل آن خارج کنید. یک دستمال کاغذی می تواند کل بار شما را با کرک های سفید پوشانده شود!

3. نرم کننده پارچه را مستقیماً روی لباسشویی قرار ندهید

نرم کننده پارچه هرگز نباید مستقیماً با لباس تماس داشته باشد زیرا ممکن است آنها را لکه دار کند. با کتابچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مشورت کنید. و محفظه مناسب را در جاپودری برای ریختن نرم کننده پیدا کنید – معمولاً با یک گل مشخص می شود.

4. از مواد شوینده زیاد استفاده نکنید

مقدار بیش از حد مواد شوینده می تواند روی لباس شما باقی بماند و باعث تمیزتر شدن لباس نشود. راهنمای دوز ما را برای توصیه در مورد دوز مایعات، پودرها و کپسول ها بخوانید و همیشه دستورالعمل های روی برچسب محصول را دنبال کنید.

5. لباس های خیس را برای مدت طولانی در داخل نگذارید

رطوبت ناشی از لباس های خیس می تواند باعث ایجاد کپک در درام ماشین لباسشویی یا حتی روی لباس شما شود. پس از اتمام چرخه آبکشی، لباس ها را در اسرع وقت از ماشین لباسشویی خارج کنید و به طور طبیعی، در خارج، جایی که می توانید خشک کنید.

6. سعی نکنید عیوب جدی را برطرف کنید، با یک متخصص تماس بگیرید

مشکلات جزئی ماشین لباسشویی ، مانند مسدود شدن لوله آب، ممکن است چیزی باشد که می توانید با کمک کمی از راهنمای ماشین لباسشویی خود آن را حل کنید. با این حال، مشکلات جدی تر، به ویژه هر چیزی که مربوط به لوله کشی یا برق دستگاه شما باشد، همیشه باید به یک متخصص هدایت شود. این به لوله کشی یا برق دستگاه شما مربوط می شود.

تبریک !

امیدوارم با توجه به نکات موجود در این مقاله کار کردن با ماشین لباسشوی برای شما راحت شود.

برای  اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های ماشین لباسشویی اینجا را کلیک کنید.

 

نوشتهٔ پیشین
نحوه استفاده ماشین ظرفشویی
نوشتهٔ بعدی
9 چیزی که نباید با ماشین ظرفشویی بشویید.

در صورت نیاز به سرویسکار کافیه روی کلید زیر کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز ثبت نمایید.

اصفهان خیابان شهیدان غربی بین کوچه 37 و 39

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.