طریقه استفاده از ماشین ظرفشویی

طریقه استفاده از ماشین ظرفشویی

 

نحوه استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی، راهنمای گام به گام برای مبتدیان

ماشین ظرفشویی یکی از دستگاه های لوازم خانگی است ، که پس از استفاده از آن هرگز نمی خواهید بدون آن زندگی کنید. بسیار راحت است و در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند. با این حال، بسیاری از مردم هرگز بهترین نتیجه را از ماشین ظرفشویی خود نمی گیرند، زیرا طریقه صحیح استفاده ماشین ظرفشویی را بلد نیستند ، از برنامه اشتباه استفاده می کنند یا در عملکرد آن اشتباهات دیگری مرتکب می شوند. مثلا شما باید بدانید نمک ظرفشویی ، قرص ماشین ظرفشویی ، روغن جلادهنده و دیگر مواد شوینده را در کدام قسمت دستگاه قرار دهید .

برای کمک به افرادی که ممکن است برای اولین بار از ماشین ظرفشویی استفاده می کنند یا بخواهند بفهمند که چه اشتباهی انجام می دهند، پارس سرویس اینجا است تا به شما بگوید چگونه از ماشین ظرفشویی خود به طور موثر استفاده کنید و از اشتباهات رایج اجتناب کنید. بنابراین، ما را در مراحل اولیه استفاده از ماشین ظرفشویی دنبال کنید و به نکات و ترفندهای ما توجه کنید که به شما کمک می کند ظروف خود را درخشان کنید.

مرحله 1: اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرفشویی شما دارای نمک و مواد شوینده است

نحوه شارژ نمک ماشین ظرفشویی
نحوه شارژ نمک ماشین ظرفشویی

 

اولین مرتبه است که از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید و یا اینکه نمک ماشین لباسشویی شما تمام شده است؟  باید نمک ماشین ظرفشویی را اضافه کنید.

هدف از نمک ماشین ظرفشویی نرم کردن آب است، زیرا آب سخت با محتوای آهک بالا حل شدن مواد شوینده را در هنگام کار کردن دستگاه سخت تر می کند. این بدان معناست که نمک تمیز کردن شما را کارآمدتر می کند.

نمک در پایین ماشین ظرفشویی اضافه می شود. قفسه پایینی را بردارید و درپوش پیچی که محفظه نمک را می پوشاند باز کنید. اگر مطمئن نیستید که کجا نمک را در ماشین ظرفشویی خود اضافه کنید، عکس بالا را مشاهده کنید. نمک را اضافه کنید تا محفظه کاملاً پر شود، سپس درپوش پیچ و قفسه پایینی را تعویض کنید.

جاقرصی ماشین ظرفشویی
جاقرصی ماشین ظرفشویی

روغن جلا به جلوگیری از لکه های آب ناخوشایند یا باقی مانده های دیگر روی ظروف شما کمک می کند. معمولاً در کنار محفظه مواد شوینده اضافه می شود. درب محفظه روغن جلا ( علامت خورشید)  را باز کرده و تا خط (MAX) اضافه کنید. سپس درب آن را ببندید.

روغن جلا دهنده ، باید خیلی بیشتر از نمک پر شود، بنابراین حتما به نشانگر (خورشید) ماشین ظرفشویی خود توجه کنید. زمانی که نیاز به شارژ مجدد داشته باشد، روی صفحه نمایشگر به شما اطلاع می دهد.

 

مرحله 2: نحوه چیدمان صحیح ماشین ظرفشویی

چیدمان ظرف در ماشین ظرفشویی
چیدمان ظرف در ماشین ظرفشویی
نحوه چیدمان قابلمه ها، تابه ها، بشقاب ها و کاسه های بزرگ

قفسه پایینی ماشین ظرفشویی شما معمولا مکانی است که شستشو به صورت کامل و قوی در آن انجام می شود. آبفشان های ظرفشویی برای شستشوی قابلمه و تابه‌های بسیار کثیف و همچنین بشقاب‌ها طراحی شده‌اند . بنابراین لیوان‌های پلاستیکی یا کاسه‌های کوچک را در کشوی پایین قرار ندهید. (ممکن است تغییر شکل دهند.) در عوض ، این محفظه بزرگ را برای گذاشتن قابلمه ها و تابه ها، بشقاب ها و کاسه های بزرگ خود قرار دهید. به خاطر داشته باشید که برای اطمینان از تمیز کردن کامل، ظروف را در ماشین ظرفشویی طوری قرار دهید که سطوح کثیف آن رو به پایین باشد.

در مورد صفحات، آنها را به صورت عمودی در قفسه قرار دهید. به هر حال، لازم نیست فضای آزاد بیشتری بین آن‌ها از آنچه که قفسه اجازه می‌دهد، بگذارید. با قرار دادن بشقاب و سینی در هر دهانه قفسه فضا را هدر ندهید.

 

نحوه چیدمان کارد و چنگال
قاشق چنگال در ماشین ظرفشویی
قاشق چنگال در ماشین ظرفشویی

 

اگر ماشین ظرفشویی شما یک سبد برای کارد و چنگال در قفسه پایینی دارد، کارد و چنگال خود را در آن قرار دهید و دسته ها رو به پایین باشند. با این حال، ممکن است بخواهید چاقوهای تیز را با تیغه ها رو به پایین در سبد قرار دهید تا آسیب نبینید.

از طرف دیگر، چاقوها و سایر ظروف بلند را بین فنجان ها و کاسه های خود در قفسه بالایی قرار دهید، طوری که تیغه ها رو به پایین باشد. اگر ماشین ظرفشویی شما یک قفسه کارد و چنگال اضافی در بالای دستگاه دارد، کارد و چنگال را طوری در آن قرار دهید که تیغه های تیز آن رو به پایین باشد.

 

نحوه قرار دادن لیوان ها، فنجان ها و کاسه های کوچک
چیدمان ظروف کوچک در ماشین ظرفشویی
چیدمان ظروف کوچک در ماشین ظرفشویی

در قفسه بالایی، لیوان‌ها و فنجان‌ها را با قسمت پایینی آن‌ها به سمت بالا قرار دهید تا جت‌های آب داخل لیوان‌ها را بدون جمع شدن آب در آن‌ها اسپری کنند. همچنین معمولاً در مرکز فضایی برای قرار دادن کاسه ها یا نعلبکی های کوچک وجود دارد که برای قفسه پایینی خیلی کوچک هستند.

سوالی که اغلب در این زمینه مطرح می شود این است: آیا می توانید لیوان های سرامیکی را در ماشین ظرفشویی قرار دهید؟ پاسخ بله است. از آنجایی که لعاب دارند، معمولاً قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند. با این حال، در مورد لیوان هایی که با دست نقاشی می شوند، احتیاط کنید. ماشین ظرفشویی رنگ را بشویید. بنابراین بهتر است لیوان های رنگ شده را با دست بشویید.

قبل از اینکه ماشین ظرفشویی خود را بعد از بارگیری آن ببندید، مطمئن شوید که بازوهای آب پاش توسط هیچ ظرفی مسدود نشده باشد.

 

مرحله 3: مواد شوینده ماشین ظرفشویی را اضافه کنید

جاقرصی ماشین ظرفشویی
جاقرصی ماشین ظرفشویی
مقدار صحیح مواد شوینده در ماشین ظرفشویی

استفاده از قرص ها و بسته های مواد شوینده راحت تر است . شما فقط از یکی از آنها استفاده کنید. در مورد سایر مواد شوینده ، دستورالعمل های روی بسته بندی و همچنین دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی خود را دنبال کنید. با استفاده از پودر شوینده ماشین ظرفشویی، مایع یا ژل شوینده ماشین ظرفشویی، معمولاً محفظه مواد شوینده را تا خط پر پر می کنید.

اگر ماشین ظرفشویی شما دارای محفظه پیش شستشو است، می توانید از آن برای بارهای به خصوص کثیف استفاده کنید. مواد شوینده را به محفظه پیش شستشو اضافه کنید تا چرخه قبل از شستشوی ماشین ظرفشویی شما شروع قوی تری به تمیز کردن شما بدهد.

 

مرحله 4: نحوه انتخاب برنامه صحیح ماشین ظرفشویی

نحوه انتخاب برنامه صحیح ماشین ظرفشویی
نحوه انتخاب برنامه صحیح ماشین ظرفشویی

بخش بزرگی از استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی، انتخاب بهترین برنامه برای ظروف شماست. ماشین‌های ظرفشویی برنامه‌های متفاوتی ارائه می دهند، اما تقریباً همه سه برنامه اصلی را به مشتری ارائه می‌دهند:

  • سریع: از دماهای بالاتر و آب بیشتر برای تمیز کردن سریع ظروف کم کثیف استفاده می کند.
  • فشرده: این برنامه را برای قابلمه ها و تابه های بسیار کثیف استفاده می شود.
  • معمولی: می توان از آن برای تمیز کردن روزانه استفاده کرد. توصیه می کنیم برای صرفه جویی در مصرف آب و برق، چرخه معمولی را انتخاب کنید، مگر اینکه نیاز به تمیز کردن سریع ظروف خود داشته باشید.
  • ماشین های ظرفشویی همچنین یک برنامه Eco ارائه می دهد که به شما کمک می کند با تمیز کردن بسیار کارآمد در مصرف آب و انرژی بیشتر صرفه جویی کنید. برخی از ماشین‌های ظرفشویی دارای عملکرد فوق‌العاده بهداشتی هستند که 99.99 درصد باکتری‌ها و ویروس‌های مصرفی را از بین می‌برد .

 

بیشتر بخوانید:

تعمیرات ماشین ظرفشویی

نکاتی برای به حداکثر رساندن کارایی ماشین ظرفشویی شما

این نکات به شما کمک می کند تا به طور موثر از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید و در زمان و انرژی صرفه جویی کنید:

در هر شستشو دستگاه را کامل پر نمایید و برنامه را اجرا کنید
قبل از اینکه ظروف خود را در ماشین ظرفشویی قرار دهید، از شستشویی آن خودداری کنید
از مقدار مناسب مایع ظرفشویی استفاده کنید
بشقاب ها را رو به داخل قرار دهید
وسایل پلاستیکی کوچک را در یک کیسه لباسشویی قرار دهید

برای دانستن بیشتر، لطفا چند دقیقه را صرف مطالعه این بهترین نکات و ترفند برای استفاده موثر از ماشین ظرفشویی کنید.

داشتن ماشین ظرفشویی زندگی شما را بسیار آسان تر می کند، باور نمی کنید که هرگز بدون آن کار کرده اید. و اگر نکات ما را در مورد نحوه استفاده کارآمد از ماشین ظرفشویی خود دنبال کنید، در مصرف آب و هزینه و همچنین زمان صرفه جویی خواهید کرد.

نوشتهٔ پیشین
نمک ماشین ظرفشویی چیست؟
نوشتهٔ بعدی
نحوه استفاده از ماشین لباسشویی

در صورت نیاز به سرویسکار کافیه روی کلید زیر کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز ثبت نمایید.

اصفهان خیابان شهیدان غربی بین کوچه 37 و 39

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.