ایراد روشن خاموش شدن یخچال

کمپرسور یخچال با متعلقات
کمپرسور یخچال با متعلقات

ایراد روشن خاموش شدن یخچال

دلیل زیاد خاموش و روشن شدن یخچال ساید بای ساید

مشکلات یخچال در اکثر اوقات بسیار تخصصی است و  با توجه به اینکه سیکل تبرید بسیار پیچیده است و سیستم این سیکل در برند های مختلف متفاوت است بهتر است یک تعمیرکار یخچال فریزر با تجربه را برای بررسی دستگاه خود دعوت نمایید. ایراد روشن خاموش شدن یخچال ساید بای ساید میتواند وجود اشکال در یکی از قطعات یخچال شما باشد . که در ادامه این مقاله به بررسی علل زیاد خاموش و روشن شدن یخچال ساید بای ساید میپردازیم:

قطع و وصل شدن یخچال معمولا زمانی رخ میدهد که در انتقال و اعلام دمای اعلام شده یخچال خطایی وجود داشته باشد.
در اکثر یخچال ها وظیفه نظارت بر دمای یخچال بر عهده یک قطعه به نام ترموستات است.
البته در برخی از مدل های یخچال ها وظیفه ترموستات را برد الکترونیکی به کمک سنسورهای حساس به میزان دما انجام میدهد.
حالا زمانی که اطلاعات ارسال شده اشتباه باشد، یخچال زودتر از حالت کارکرد استاندارد روشن و یا خاموش میشود.

تعیین مدت زمان روشن و خاموش شدن یخچال به چه عواملی بستگی دارد؟

کارکرد به صورت اتومات فرآیندی است که به صورت تنظیمات پیش فرض در همه یخچال ها وجود دارد. اما اینکه تعیین مدت زمان روشن و خاموش شدن یخچال به چه عواملی بستگی دارد موضوعی است که در ادامه این مطلب به توضیح آن خواهیم پرداخت:

اولین مساله ای که تعیین کننده زمان اتومات کردن است میزان کارکرد یخچال شما میباشد. در واقع  زمان کارکرد موتور یخچال نو کمتر از این زمان برای یخچال هایی است که چندین سال است مورد استفاده قرار گرفته اند.
موضوع دیگری که در تعیین زمان اتومات کردن یخچال تاثیر دارد، مارک یخچال شما میباشد، تعیین مدت زمان اتومات کردن در انواع برندهای مختلف یخچال متفاوت است.

زمان نرمال روشن خاموش شدن یخچال

همانطور که در قسمت قبل برای شما توضیح دادیم، تعیین زمان دقیق اتومات کردن یخچال به چند عامل بستگی دارد. اما این میزان برای یک یخچال در حالت استاندارد زمان نرمال روشن و خاموش شدن یخچال باید در ازای 45 دقیقه کارکرد 15 دقیقه استراحت باشد که البته این اعداد در انواع مختلف یخچال میتواند متغیر باشد و مساله ای که مهم است و حتما باید به آن دقت شود انجام شدن پروسه روشن خاموش شدن (اتومات کردن) یخچال است.

علت زود روشن شدن یخچال

علت زود روشن شدن موتور یخچال به این دلیل است که دمای داخلی یخچال شما زود تر از انتظار افزایش می یابد . به طور مثال اگر قرار است یخچال شما به صورت 45 دقیقه کارکرد و 15 دقیقه استراحت کار کند زمانی که فعالیت خود را قطع کرد زودتر از سپری شدن مدت 15 دقیقه مجددا شروع به کار میکند . که در ادامه به بررسی چند علت زود روشن شدن یخچال میپردازیم:

  • ممکن است ترموستات یخچال شما خراب باشد . که در این صورت دستور قطع و وصل فعالیت دستگاه را با خطا صادر میکند و منجر به کارکرد کمپرسور به اشتباه میگردد.
  • ممکن است هوای محل قرار گیری یخچال شما بسیار گرم بوده و درجه تنظیمی یخچال توسط شما برای آن دما مناسب نباشد . در این صورت شما شاهد اتومات کردن یخچال زودتر از زمان معین خواهید بود.
  • به احتمال زیاد نوار (لاستیک) دور درب یخچال شما پاره شده است . و به دنبال آن هوای گرم وارد شده به یخچال دمای هوای دورن یخچال شما را زودتر گرم کند.
  • ممکن است کمپرسوریخچال شما خراب شده باشد.
    موتور یخچال چند دقیقه باید کار کند؟
    با توجه به اینکه یخچال ها دستگاه هایی هستند که به صورت 24 ساعته کار میکنند . قطعا کار کردن موتور آن هم به صورت 24 ساعته میتواند فشار زیادی را به آن وارد کند و منجر به آسیب به یخچال شما گردد . به این منظور سیستم کارکرد اتومات در یخچال ها تعبیه شده که همانطور که در قسمت های قبلی این مقاله به آن اشاره کردیم زمان دقیق کارکرد موتوریخچال به چندین عامل بستگی دارد. که حتما در فواصل اتومات کردن زمان مشخصی باید برای استراحت موتور وجود داشته باشد و موتور یخچال نباید به صورت یکسره کار کند.

نتیجه گیری

زود خاموش روشن شدن یخچال در واقع شروعی برای کارکرد یکسره یخچال ما میباشد که یکی از مشکلات اصلی مصرف کنندگان یخچال میباشد . زود اتومات کردن یخچال در واقع برای ما حامل این پیام است که بنا به دلیلی دمای  فضای یخچال ما با نوسان مواجه است و زودتر از زمان مشخص بالا میرود . که کمپرسور و موتور باید مجددا فعالیت خود را از سر بگیرند پس به منظور بهبود کارایی دستگاه خود بهتر است در صورت مشاهده روشن و خاموش شدن یخچالتان زودتر از زمان معین در اسرع وقت نسبت به رفع این مشکل اقدام نمایید. تا از پرداخت هزینه های بیشتر برای تعمیر آن بی نیاز شوید.
مجموعه سحام سرویس با تعمیرکارهای متخصص و مجرب در تعمیرات یخچال به شما خدمت رسانی می کند. در صورت نیاز به تعمیرکار با شماره های ثبت شده در سایت تماس حاصل فرمائید . و پس از مشاوره رایگان، درخواست سرویسکار برای شما ثبت می شود و همچنین اعزام تعمیرکار در کمترین زمان به شما مشتریان عزیز در سراسر نقاط شهرستان اصفهان برای تعمیرات یخچال امکان پذیر است.
در صورتی که برای سرویس و یا تعمیر دستگاه خود نیاز به تکنسین متخصص داشتید . می‌توانید روی نیرو‌های مجرب مجموعه‌ی پارس سرویس، حساب کنید. مرکز خدماتی پارس سرویس با به کارگیری تیم متخصص، به طور شبانه روزی خدمت رسانی در منزل شما است. همچنین مشاورین این گروه به تلفنی نیز آما‌ده‌ی پاسخگویی به شما عزیزان خواهند بود .

نوشتهٔ پیشین
چیدمان ظروف درون ماشین ظرفشویی
نوشتهٔ بعدی
ارور ماشین لباسشویی LG

در صورت نیاز به سرویسکار کافیه روی کلید زیر کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز ثبت نمایید.

اصفهان خیابان شهیدان غربی بین کوچه 37 و 39

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.