چیدمان ظروف درون ماشین ظرفشویی

بعضی مواقع ظروف در ماشین ظرفشویی تمیز شسته نمیشه و برای ما سوال به وجود می‌آید. دلیل شسته نشدن ظروف می تواند نحوه چیدمان ظروف درون ماشین ظرفشویی باشد. در زیر مواردی که باید رعایت کنید تا ماشین ظرفشویی یک شستشوی خوب انجام دهد آورده‌ایم:

چیدمان ماشین ظرفشویی

1. ظرف ها را به سمت مرکز قرار دهید

ظروف را طوری قرار دهید که طرف کثیف آنها به سمت مرکز ماشین ظرفشویی باشد. جت پمپ و بازوهای آبفشان چرخان در وسط دستگاه شما قرار دارند که برای شستن و آبکشی ظروف ، آب را به اطراف اسپری می کنند.

ظروف به سمت مرکز بگذارید

2. ظروف را به سمت پایین زاویه دهید.

قرار دادن ظرف ها در زاویه نه تنها به تمیز کردن مؤثر کمک می کند، بلکه به خشک کردن و تخلیه مناسب نیز کمک می کند. وسایل بزرگ‌تر، مانند کاسه‌ها و تابه‌ها، باید در پشت قفسه پایینی قرار داده شوند و به سمت مرکز ماشین ظرفشویی زاویه داشته باشند. لوازم کوچکتر را در سبد بالایی قرار دهید.

3. از تجمع بیش از حد خودداری کنید.

از شلوغی بیش از حد ماشین ظرفشویی خودداری کنید و مطمئن شوید که بین ظروف شما فضای خالی وجود دارد. در حالی که ممکن است کاسه ها برای صرفه جویی در فضا در کابینت ها به خوبی روی هم قرار گیرند، اما چیدن این اقلام در ماشین ظرفشویی، تمیز کردن کامل آنها را برای جت ها دشوار می کند. در عوض، از قلاب های ماشین ظرفشویی خود برای جدا کردن اقلام برای یک چرخه تمیز کردن بهینه استفاده کنید.

4. اقلام را بین تیغه ها قرار دهید، نه روی آنها

تیغه های ماشین ظرفشویی برجستگی های روی قفسه های بالایی و پایینی هستند که ظرف شما را نگه می دارند و از هم جدا می کنند. برای قرار دادن صحیح ماشین ظرفشویی، اقلام را بین دندانه های قفسه محکم کنید تا از برخورد آنها به یکدیگر یا واژگون شدن آنها در طول چرخه شستشو جلوگیری شود. برخی ماشین‌های ظرفشویی دارای قابلیت Folding Tines برای انعطاف‌پذیری برای ایجاد فضای مورد نیاز برای ظروف بزرگ‌تر یا نگه‌داشتن وسایل کوچک‌تر، مانند درب‌ها و فنجان‌های قابل تغییر هستند.

5. ظروف را از قبل آبکشی نکنید

در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید. از آبکشی ظروف قبل از شستشو در ماشین ظرفشویی خودداری کنید. مواد شوینده ماشین ظرفشویی به گونه ای طراحی شده است که با ذرات غذا روی ظروف کثیف شما تعامل داشته باشد، بنابراین شستشوی قبل از آن ممکن است چرخه تمیز کردن را مهار کند. ماشین‌های ظرفشویی برای کمک به تمیز کردن مورد ظروف شما طراحی شده‌اند. مدل‌های منتخب دارای سنسور خاک هستند که میزان کثیف بودن ظروف شما را تعیین می‌کند و چرخه عادی را تنظیم می‌کند تا از تمیز کردن بهینه اطمینان حاصل شود.

6. بازوهای آبفشان را مسدود نکنید.

بازوهای آبفشان سوراخ هایی هستند که ظروف شما را شسته و آبکشی می کنند. مسدود کردن آنها می تواند بر عملکرد شستشوی دستگاه  شما تأثیر بگذارد. اگر دستگاه شما بیش از یک بازوی آبفشان دارد، مانند این ماشین ظرفشویی برند ویرپول، هنگام بارگیری قفسه های بالا و پایین خود مراقب باشید تا از مسدود شدن آنها جلوگیری کنید.

چیدمان ماشین ظرفشویی

7. فقط اقلام قابل شستشو در ماشین ظرفشویی را قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که وسایلی که را قرار می دهید قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند. از قرار دادن ظروفی که نباید در ماشین قرار گیرند، آگاه باشید.

مواردی که نباید در ماشین ظرفشویی قرار دهید را در مقاله “با ماشین ظرفشویی نشویید” بخوانید.

چیزهایی که نباید با ماشین ظرفشویی بشویید
نوشتهٔ بعدی
ایراد روشن خاموش شدن یخچال

در صورت نیاز به سرویسکار کافیه روی کلید زیر کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز ثبت نمایید.

اصفهان خیابان شهیدان غربی بین کوچه 37 و 39

2 دیدگاه. پیغام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.